Rozstania bolą każdego, jednakże po jakimś czasie godzimy się z takim stanem rzeczy, a następnie koniec końców wychodzimy z tego przykrego stanu ,,żałoby” po związku i zastanawiamy się kiedy znowu będziemy gotowi na związek. Jak długo powinniśmy zaczekać, zanim zaczniemy szukać kogoś nowego?

Kiedy będę gotowy/a? Czyli jak długo po związku powinniśmy zaczekać, aż zaczniemy szukać kogoś nowego?

Dwa razy tyle, ile trwał związek – stała reguła

Dość uniwersalnym punktem odniesienia jest to, żeby najlepiej zaczekać dwa razy tyle ile trwał związek, czyli na przykład, jeśli trwał rok, to powinniśmy dać sobie dwa lata przerwy, trzy miesiące – pół roku przerwy i tak dalej. Może i wydaje się to strasznie długo, lecz powinniśmy mieć to gdzieś z tylu głowy, że przez ten okres czasu będziemy przechodzili przez pięć stopni rozłąki (odmowa przyjęcia tego co się stało, złość, smutek, negocjacje, akceptacja – niekoniecznie w tej kolejności, choć akceptacja zazwyczaj jest na końcu).

Jeśli czujesz się na siłach – zacznij powoli

Posiadanie wielu znajomych nikomu prawdopodobnie nigdy nie zaszkodziło, dlatego też jeśli powoli zaczynamy czuć się wreszcie ,,na siłach” to powinniśmy zacząć od szukania nowych przyjaciół oraz znajomych, z którymi będzie nam się chciało spędzać czas, ponieważ wskakiwanie od nowa do jakiejś relacji może odbić się na nas bardzo negatywnie, wręcz nawet ponownym odrzuceniem, a przez to wróceniem dosłownie do punktu wyjścia.

Zrób sobie ,,test”

Jeśli w głowie kołata ci cały czas pytanie ,,kiedy znowu związek” – to najlepszą opcją na uspokojenie tego natrętnego pytania, jest zrobienie sobie prostego ,,testu” – czyli kilku pytań, na przykład takich jak :

  • czy czuję się na siłach żeby znowu komuś zaufać
  • czy jestem w stanie na kogoś się otworzyć
  • czy nie będę udawać kogoś, kim nie jestem aby ta osoba mnie bardziej polubiła
  • czy czuję się atrakcyjny/a w swojej opinii

Jednakże jeśli zadajemy sobie non-stop pytanie ,,kiedy znów” – to prawdopodobnie nie jesteśmy na to gotowi, z racji tego że związek to nie jest coś, co przychodzi ot tak.

Źródło : https://filmy-porno.net.pl/