Zdrowie psychiczne jest bardzo ważne jeśli chodzi o romantyczne zejścia dwóch osób, z racji tego że bez odpowiedniego stanu psychicznego raz, że dwójka osób nie będzie miała ochoty się ,,zejść” a dwa że jeżeli w związku są osoby o niezgodnych charakterach, mimo iż może istnieć między nimi miłość, to rozstanie jest bardzo prawdopodobne, z racji tego, że w związku zawsze musi być równowaga, czyli ,,yin i yang”.

Jaką rolę odgrywa zdrowie psychiczne w związku?

Osoby z trudnym dzieciństwem są mają większe problemy w związkach

Zacznijmy może od tego, jak dzieciństwo nas kształtuje psychicznie jako dorosłe osoby. Jeśli nasz partner pochodzi z domostwa, w którym kłótnie były na początku dziennym, to zapewne będzie on te schematy powtarzać. Naturalnie nic na tym świecie nie jest pewne, ale kłócenie się wpływa mocno na dzieci. To widać często gołym okiem że takie dziecko po osiągnięciu wieku dorosłego ma po prostu większą szansę na to, że będzie zdradzać swojego partnera, gorszy ogólny humor oraz zaburzenia poczucia własnej wartości. Może to prowadzić do szybkiego rozpadu związku, oraz do dodatkowego obciążenia psychicznego dla obu partnerów.

Wszystko zależy od partnerów

Zdrowie psychiczne zależy również sporo od naszego życia socjalnego, z racji tego że osoby które posiadają przyjaciół, znajomych oraz partnera są mniej narażone na zachorowanie na depresję, bądź inne choroby psychiczne. Dużo również zależy od tego czy nasz związek to codzienne kłótnie i rzucanie obelg, czy jest to na przykład codzienne ,,tulenie się” pod kocykiem przy lampce wina. Jeśli wybierzemy opcję pierwszą – to na pewno nasze zdrowie psychiczne dużo na tym ucierpiało, i wciąż cierpi, dlatego też lepiej jest zakończyć taki ,,toksyczny” związek. Przy opcji numer dwa, będziemy na pewno bardziej szczęśliwi, oraz zrelaksowani.

Aktualna sytuacja życiowa – to również ma spory wpływ na nasze zdrowie

Tak naprawdę to w każdej chwili może zdarzyć się tak naprawdę coś, czego po prostu nie przewidzieliśmy. Naturalnie jeśli posiadamy dobrą pracę, dbamy o siebie, oraz myślimy pozytywnie, to nasze samopoczucie będzie automatycznie lepsze, przez co żadna ze stron nie ma raczej ochoty na oglądanie seks filmików zamiast zajmować się partnerem, a nawet jeśli zdarzą się nam jakieś wyboje w związku, to nie ucierpimy na tym tak bardzo, jak podczas takiej sytuacji, gdzie jesteśmy bezrobotni, zdradził nas partner oraz odwrócili się od nas wszyscy przyjaciele, dlatego też zdrowie psychiczne często jest łączone przez psychologów z naszym życiem socjalnym.