Na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że jest to kwestia najważniejsza dla każdego człowieka w jego życiu, w końcu zostaliśmy stworzeni do tego, aby się ,,seksić” i wydawać potomstwo na świat, czyż nie? Jednakże odpowiedź może nie jest aż tak prosta, jak nam się wydaje…

Czy seks jest ważny w życiu człowieka?

Znaczenie seksu pod względem psychologicznym

Seks działa korzystnie na psychikę, ponieważ jego uprawianie zmienia ,,chemię” w mózgu i sprawia iż wydzielają się hormony wprawiające nas w dobry nastrój. Seks jest więc naturalnym antydepresantem. Wielu osobom seks przynosi też pewnego rodzaju poczucie władzy czy kontroli.

W krajach i w środowiskach, w których nie jest on tabu, regularne uprawianie seksu i satysfakcja naszych partnerów może nam przynieść dobrą reputację. Kiedy uprawiamy seks, kochając naszego partnera seksualnego, pojawiają się odczucia kategoryzowane jako głęboko duchowe. Mamy wtedy poczucie wykraczania poza rzeczywistość, roztapiania się w partnerze i osiągnięcia ,,wyższego poziomu’’.

Aseksualność a seks

Naturalnie na świecie występują również osoby, których nie pociągają ani kobiety ani mężczyźni, ich orientację nazywamy ,,aseksualnością”. Dla tych ludzi, seks nie jest wielką przyjemnością, dlatego też niewiele z nich go uprawia, najczęściej aseksualność występuje u ludzi, którzy w życiu przeszli traumę, są pod wpływem ciągłego stresu, bądź też przez choroby.

Seks jako podstawowa potrzeba fizjologiczna

Seks jest jedną z najbardziej podstawowych potrzeb fizjologicznych, podobnie jak jedzenie, czy wiele innych czynności zapewniających nam zdrowy byt na tej ziemi. Naukowcy wyróżniają dwa rodzaje uprawianego seksu ze względu na podejście do tego procesu. Seks uprawiać możemy dla przyjemności czysto fizycznej, bo go lubimy i nie jest tu ważna osoba, z którą to robimy, możemy do niej zupełnie nic nie czuć. Druga motywacja do jego uprawiania wiąże się z osobą naszego partnera seksualnego, a przyjemność mamy przede wszystkim z tego, że uprawiamy go z osobą, względem której żywimy głębsze uczucia.

Źródło : https://darmowe-laski.pl/