Miłość bez seksu jest w stanie przetrwać, ale tylko w przypadku, gdy oboje partnerów satysfakcjonuje taki stan rzeczy. Tego typu relacja jest możliwa na przykład w momencie, gdy żadne z partnerów nie odczuwa popędu seksualnego, są oni osobami aseksualnymi i nawet filmy porno na nich nie działają.

Miłość bez seksu

Motywacji do wstrzemięźliwości może być wiele, niechęć do stosunków seksualnych lub zupełny brak potrzeby tego rodzaju aktywności może wynikać z traumatycznych przeżyć, ale niekoniecznie, są też inne powody, dla których ludzie całkowicie rezygnują z seksu. Jeżeli oboje partnerów jest w tego typu sytuacji, związek ma szansę przetrwać. Jeśli jednak choć jedna osoba w relacji odczuwa z tego powodu dyskomfort, a tej sfery życia zwyczajnie jej brakuje, relacja prawdopodobnie nie przetrwa próby.

Większość ludzi odczuwa popęd seksualny, ma potrzebę rozładowania seksualnego napięcia. Istnieje jednak grupa ludzi w każdym społeczeństwie, która nie ma tego typu potrzeb i to właśnie te osoby są w stanie stworzyć szczęśliwy związek bez aktywności seksualnej.

źródło: strony-erotyczne.com.pl